Print pagePDF pageEmail page

Ziemassvētkos nereti kopā sapulcējas visu paaudžu ģimenes locekļi un draugi un, lai vakars būtu jautrs, neaizmirstams un izdevies, nepietiek tikai ar svētku galdu un dāvanu dalīšanu – svarīgas ir arī dažādas aktivitātes.

Kādam radošam cilvēkam ar organizatora dotībām jāuzņemas pasākuma vadīšana. Ja kompānijā ir vismaz 12 cilvēki, tad, iepriekš mazliet sagatavojoties, visus var pārsteigt piedāvājot spēlēt teātri.

Ziemassvētku luga drukāšanai šeit: luga

Sāk ar to, ka izdrukā katram aktierim savu lugas eksemplāru, iekrāsojot runājamo tekstu.

Tad sagatavo maskas – 2 vāveres, zaķis, vilks, ezis, lācis, lapsa, žagata un 2 rūķi. Teicējam (par kuru vislabāk būtu būt pašam režisoram) un gaismotājam/filmētājam maskas nevajadzēs.

Izdala tekstus aktieriem, tad paiet laiks, kamēr visi sapošas un iejūtas savās lomās – maskām nav jābūt īpašām vai profesionālām, pietiek, ja var nojaust, kas ir kas. Iedrošina, ka droši var izmainīt balsi, visi taču ir savējie un jo pārliecinošāk nospēlēs savu lomu, jo interesantāk visiem.

Sagatavo arī nelielus sainīšus vai arī jebkādus citus piemērotus priekšmetus, kas būs vajadzīgi lugas beigās, kad zem eglītes tiek liktas dāvaniņas.

Izslēdz eglītē lampiņas, pieklusina apgaismojumu, visi sasēžas nosacītā aplī, filmētājs parāda zīmi, ka ir gatavs un teātris var sākties!

Galvenais, lai visi aktieri iejūtas un spēlē no sirds un ar izteiksmi.

Kā visās izrādēs, pēc lugas izsauc katru personāžu priekšā un sveic ar aplausiem un ovācijām.

Vēlāk teātra izrādi var noskatīties jau uz lielāka ekrāna, tas pat ir interesantāk, jo lugas laikā visi vairāk vai mazāk koncentrējas uz lasīšanu.

Kā arī var apbalvot labāko aktrisi, labāko otrā plāna aktieri utt.

Jaukus svētkus!

Attēls: yellowtreetheatre.com