Print pagePDF pageEmail page

Cilvēka organismam ir nepieciešamas daudzas uzturvielas, vitamīni. Sevišķi to trūkumu izjūt ziemā, kad ir tik vienkārši apaukstēties un pavadīt nedēļu, piemēram, šņaucot degunu.

Dažādo savu brokastmaizi ar paša izaudzēto pretbaciļu līdzekli – lociņiem!

Protams, vienkāršāk ir doties uz tuvāko veikalu un ar vienu rokas kustību tos paņemt no plaukta, bet paša izaudzētam lociņam pilnīgi noteikti ir cita, īpašā pievienotā vērtība.

Vitamīni no piena pudeles

Ņem izlietotu piena iepakojumu, nogriež tam lejas daļu un ievieto jaunizveidotajā “trauciņā” draudzīgi, vienu otram līdzās, sīpolus, kuriem nogriež sauso daļu augšpusē. Ielej trauciņā ūdeni tā, lai tas apklāj sīpolu par vienu trešdaļu. Ūdens katru dienu jāpapildina. Pēc kāda laika (dažām dienām) jau parādīsies pirmie zaļumi. Ļauj tiem paaugties un tad, kad ir sasniegts pienācīgs garums, var ķerties klāt zaļajam baciļu iznīcinātājam!

Lociņus iesaka nogriezt, nevis kniebt pa vienam, tad tie lēnāk aug.

70 grami lociņu nodrošina organismam C vitamīna dienas devu. Lietojot uzturā lociņus, iegūsiet arī organismam nepieciešamo dzelzi, kalciju, magniju, fosforu, fluoru un arī sēru, kas nepieciešami ādas un redzes veselībai. Tāpat loki pazemina holesterīna līmeni un aizkavē mikrobu attīstību.

Starp citu, senajā Romā lociņi īpašā cieņā ir bijuši karavīriem, jo viņi bija pārliecināti, ka lociņi piešķir spēku, vīrišķību un drosmi, ko pielietot kaujās.

Attēls: cocoparisienne / Pixabay