Print pagePDF pageEmail page

Ikdienā pārvietojamies pa vienu un to pašu maršrutu: mājas – darbs – veikals – mājas , bet reizēm jānokļūst no tik ierastā punkta “A” uz nezināmo punktu “B”. Ko darīt?

Var izsaukt taksometru, var jautāt garāmgājējiem, var doties uz tuvāko grāmatnīcu un pirkt karti. Atskaitot iepriekš pieminēto taksometru, pārējais jau ir vēsturiskas metodes.

Ja pa rokai ir internets, tad šeit arī var atrast dažādus maršruta plānošanas rīkus. Zemāk apskatīsim vienu no tiem www.marsruti.lv.

Lai noteiktu ideālo pārvietošanās maršrutu, ieteicams rīkoties šādā secībā:

Esošā atrašanās vieta

Sākam ar savas esošās vietas noskaidrošanu. Pieļaujam, ka 99% gadījumu Jūs zināsiet, kur atrodaties, tādēļ ar to nevajadzētu būt problēmai, bet ir vērts ieskatīties šajās sadaļās (attēlā Nr.1 un Nr.2), iespējams, Jūs būsiet pārsteigts, ka ap Jūsu atrašanās vietu rinķo kāds,līdz šim nemanīts, sabiedriskā transporta maršruts. Tāpat ņemiet vērā, ka, izmantojot sadaļu Nr.1, ir iespēja, ka zem viena ielas nosaukuma parādīsies vairāki varianti, tādēļ noderēs sadaļas Nr.2 maršrutu karte.

Vieta, kur vēlaties nokļūt

Līdzīgas darbības jāveic arī meklējot galapunktu. Sākotnēji meklējam sadaļā Nr.1, bet drošībai pārliecinamies arī sadaļā Nr.2. Jums ir iespēja arī meklēšanas režīmā (sadaļa Nr.1) mainīt maršruta meklēšanas kritērijus, nosakot atiešanas vai arī pienākšanas laiku. Lietotājiem ir piedāvāta arī papildiespēju funkcionalitāte, ko atradīsiet zem uzraksta “papildiespējas” (zemāk, kreisajā pusē), kur var izvēlēties konkrētu transporta veidu, kā arī attālumu, ierobežojumus un savu pārvietošanās ātrumu.

Maršrutu varianti

Kā jau minēts, iesakām “paspēlēties” ar papildiespējām, kā arī ar pienākšanas un atiešanas laikiem. Dažos gadījumos šķietami tik bezcerīgo rezultātu (sistēma var uzrādīt, ka šāda maršruta nav, vai arī ir pieejams, bet citā laikā – kad tas neder) var mainīt uz pieņemamu risinājumu, t.i., piemēram, ierodoties punktā “B” par 10 minūtēm agrāk, Jums būtu jāizmanto tikai viens transports (divu vietā) u.c.

Nosaki savu sabiedriskā transporta maršrutu šeit

sabiedriskais transports Rīgā - autobusu saraksti, tramvaju saraksti

Attēls: Kārlis Dambrāns