Print pagePDF pageEmail page

Ļoti reti ir sastopami cilvēki, kuri mājas tīrīšanu uztver ar prieku un sajūsmu. Tas nav tas, ko dara no laba prāta un daudzkārt tiek atlikts uz vēlāku laiku. Tomēr beigās, kad viss ir tīrs un sakārtots, ir prieks un šķiet, ka paralēli kārtībai mājās, kaut kas sakārtojas arī galvā.

Visgrūtāk ir atrast motivāciju un uzsākt tīrīšanas procesu.

Iespējams, kādam visbūtiskākais motīvs veikt mājas tīrīšanu būs apziņa, ka esat ievērojami ietaupījis.  Šāds pakalpojums, pirkts uzkopšanas servisu nodrošinošā uzņēmumā, maksā no 70 – 100 EUR par vidēja, apm.70 m2 liela dzīvokļa tīrīšanu.

Ko tieši darīt, lai darbus uzsākt būtu vieglāk:

  • Sastādiet darbu sarakstu. Detalizēti, nevis vispārēji, kā piemēram ”iztīrīt vannas istabu”. Darbus saraksta katru atsevišķi – iztīrīt podu, izberzt vannu, notīrīt spoguli utt. Kad konkrētais darbs paveikts, to izsvītro.
  • Klausieties enerģisku, ritmisku un priecīgu mūziku. Skaļāk, kā parasti.
  • Uzvelciet ērtas drēbes – tādas, kuras nav žēl sasmērēt un kurās ir ērti kustēties.
  • Gūstiet iedvesmu interjeru žurnālos vai internetā – mēģiniet panākt, lai arī jūsu mājas izskatās kā sagatavotas fotosesijai.
  • Izmēģiniet jaunus produktus – tīrīšanas līdzeklis ar jaunu smaržu, īpašas kopšanas salvetes, pievilcīgi piederumi tīrīšanai – tas viss motivēs tos izmantot darbībā.
  • Lasiet interesantus padomus, kā citi tiek galā ar uzkopšanas darbiem – internetā to ir neskaitāmi daudz un citu piemērs un pieredze lai kalpo par iedvesmu izmēģināt arī jums.
  • Iesaistiet darbos savu partneri vai ģimeni, katram iedalot kādu konkrētu darbu. Mājas tīrīšana vienādā mērā attiecas uz ikvienu, kas mājā dzīvo.
  • Atalgojiet sevi (un citus, kuri piedalās) ar to, kas kuram vislabāk patīk – tā var būt filma, žurnāls vai arī vienkārši pasūtīta pica ar piegādi mājās.

Balvai par paveikto noteikti jābūt: pirmkārt jau tas noteikti būs gandarījums, bet tikpat būtiski ir pēc darba atpūsties un izbaudīt sajūtu, ka viss ir tīrs un kārtībā, beidzot var atpūsties un nejust sīkos sirdsapziņas pārmetumus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Attēls: pinterest.comcouriermail.com.auhgtv.com