Print pagePDF pageEmail page

Ziemā katrs otrais autovadītājs ir saskāries ar situāciju, kad no rīta, iekāpjot savā auto, tā priekšējais stikls ir aizsalis no iekšpuses.

Kādēļ rodas šāda situācija un vai ar to var cīnīties? 99% gadījumu automašīnas logu aizsalšana no iekšpuses ir saistīta ar paaugstināto mitrumu auto salonā, kas savukārt visbiežāk rodas no ar apaviem sanestā kūstošā sniega.

Ar savu pieredzi  dalījās vairāki mājas lapas apmeklētāji, zemāk uzskaitīsim dažus ieteiktos ātros risinājumus.

Sāls

Rekomendē auto salonā turēt rupjās sāls maisiņu (pusi no kilograma). Sāls labi uzsūc apkārt esošo mitrumu un tādējādi šī metode varētu līdzēt. Par sāls maisiņa satura efektīvas darbības ilgumu gan nekas nav minēts. Tas droši vien ir atkarīgs no auto izmantošanas biežuma, kā arī no attālumiem, kas tiek veikti. Protams, jāņem vērā, ka sāls maisiņam ir jābūt no papīra vai auduma. Plēves iepakojumā no tā nebūs nekāda labuma.

Avīzes

Otrs no ātrajiem risinājumiem. Tiek ieteikts novietot pa vienai avīzei zem katra auto paklāja. Papīrs arī labi uzsūc mitrumu, tādējādi to samazinot automašīnas salonā.

Vēdināšana

Vēl tiek ieteikts visai elementārs risinājums, proti, beidzot kustību, pirms automašīnas slēgšanas, ieteicams izvēdināt tās salonu, tādējādi izlīdzsvarojot ārējās un automašīnas salonā esošās temperatūras starpību. Tā tiek panākts temperatūras līdzsvars un nenotiek automašīnas stiklojuma apledošana no iekšpuses.

Protams, ir  arī citas metodes, piemēram, apklāt auto priekšējo stiklu uz nakti ar segu, kā arī vairāki ķīmiskie līdzekļi, kurus uzsmidzinot var novērst aizsalšanu, vai arī ātri no apledojuma atbrīvoties. Atliek tikai mēģināt – gaidīsim secinājumus, kurš no ieteikumiem ir bijis efektīvākais.

Attēls By: Powhusku