Print pagePDF pageEmail page

Izmantojot šo vienkāršo uzkrājumu plānu, nesāpīgi maciņam un, savā ziņā, kļūstot par baņķieri sev pašam, 16 nedēļu/nepilnu četru mēnešu laikā var sakrāt, piemēram, apaļus 200 eiro. Sev ”aizdotās” naudas summas, protams, var būt arī lielākas vai mazākas. Plānu var izmantot tam, lai sakrātu līdzekļus Ziemassvētku laikam, ceļojumam vai  kāda lielāka pirkuma vajadzībām.

Iknedēļu ”noguldāmās” summas nav lielas – pietiek vien atsacīties no dažām kafijas tasēm kafejnīcā. Pēdējās nedēļas uzkrājamie 20 eiro arī nav kosmiska summa, tā ir pat mazāka par rēķinu pāris cilvēkiem kinoteātrī + popkornā.

Sākot dzīvot taupīgi, ātri vien kļūst skaidrs, ka patiesībā ikdienā ir tik daudz lieku tēriņu, bez kuriem var iztikt. Gatavot maltīti mājās, nevajadzīgi nelutināt sevi ar našķiem (kas turklāt atspēlējas liekajā svarā vai veselības problēmās, kas, savukārt, noved pie jaunu, lielāka izmēra drēbju iegādes, zālēm vai vienkārši sliktas pašsajūtas).

wdwd

Var apvienot patīkamo ar lietderīgo – tajā nedēļas dienā, kad nolemts iemaksāt krājkasē, ievērot atslodzes dienu: neiet, piemēram, pusdienās ar kolēģiem uz ēdnīcu, bet pārtikt no līdzpaņemtām uzkodām vai arī tikai no zāļu tējas vai kefīra. Rezultātā resnāks kļūs tikai maciņš, nevis vēders.

Kļūsti pats par savu baņķieri! Aizdod sev un neilgā laikā tiksi pie apaļas summas.    Izdrukāt >>>

Trauks, kurā krāt, var būt īpaši noformēts – uz tā var būt uzrakstīts mērķis, piemēram, Biļetes uz Parīzi vai Festivāla nauda utt. Uzkrājumu plānu var izdrukāt (pat pielīmēt krājkasei) un, kad ir nolikta iknedēļas naudas summa, izsvītrot no tā.

Tas var būt caurspīdīgs vai arī īpaši izrotāts ar naudu un veiksmi nesošiem atribūtiem – sarkanām vai zaļām aukliņām, ķīniešu laimes monētiņām vai cietiem, naudu nesošiem un piesaistošiem, simboliem. Tam, protams, ir tikai simboliska nozīme, bet kāpēc gan sevi mazliet neuzmundrināt? Kaut joka pēc, mazliet māņticības šajā reizē noderēs.

Šādi var iemācīt naudiņu sakrāt arī bērnam, no katras iedotās kabatas naudas lai atliek kaut mazumiņu, kas beigās pārvēršas lielākā naudaszīmē.

Sava budžeta plānošana ir viena no svarīgākajām dzīves iemaņām, to vajadzētu mācīt jau skolā.

Nevajag baidīties krāt sīknaudu (ar domu, ko beigās darīt ar tik daudz monētām) – Latvijas Bankā, K. Valdemāra ielā 1B var aiznest savas monētas un tās samainīs pret papīra naudu bez maksas, citās bankās šis ir maksas pakalpojums.