Print pagePDF pageEmail page

Pirmais iemesls, lai regulāri tīrītu dušas uzgali, ir vienmērīga un spēcīga ūdens strūkla mazgāšanās reizēs. Laika gaitā mazie uzgaļa caurumiņi aizaug ar kaļķa nogulsnēm un daļa no tiem ūdeni vispār nelaiž cauri.

Otrs iemesls – netīrs dušas uzgalis kļūst par mājvietu baktērijām un mikrobiem.

Tātad, lai dušu lietot būtu patīkami un tas nekaitētu arī veselībai, tā ir regulāri jātīra.

Universāls un drošs tīrīšanas līdzeklis ir parastais, pārtikā lietojamais, etiķis.

Visefektīvāk, ja dušas uzgali var noskrūvēt un tad pilnībā iegremdēt bļodā ar etiķi, paturot vismaz pusstundu. Pēc tam ar birsti noberž un kārtīgi noskalo.

Ja dušas uzgali kaut kādu iemeslu dēļ noskrūvēt neizdodas vai arī nesanāk, arī tad ir izeja – paņemiet plastmasas maisiņu, piepildiet ar etiķi un piesieniet pie dušas statīva.

Notur pāris stundas un pēc tam kārtīgi noskalo.

Vēl viena metode tīrīšanai ir etiķis kombinācijā ar dzeramo sodu. Reakcija veido ogļskābo gāzi, kas parasti ir spēcīgs tīrīšanas līdzeklis. Izmanto to pašu maisiņa piesiešanas metodi, pēc tīrīšanas uzgali noskalojot.

Ja dodat priekšroku veikalos nopērkamajiem ķīmiskajiem produktiem, jāatceras, ka bieži vien tie ir toksiski un telpa tīrīšanas laikā maksimāli jāvēdina.

Neatkarīgi no tā, kādu metodi tīrīšanai izvēlēsies, galvenais, ka iešana dušā būs droša, patīkama, relaksējoša un nekaitēs veselībai!

Attēls: sofazquemsabe.com, webmd.comsolariboost.co.uk