Print pagePDF pageEmail page

Ja gribās paceļot nepārmaksājot, tad viena no iespējām ir budžetam draudzīgs, neliels dažu dienu ceļojums uz Vācijas pilsētiņu Dortmundi.

Aviokompānija Wizz Air lidojumus  veic 2x nedēļā, trešdienās un svētdienās, tāpat arī atpakaļ.

Piemēram, izlidojot svētdien, atgriežaties trešdien.

Lidojuma ilgums 1 stunda un 40 min.

Lidmašīnas parasti ir piepildītas, lētākās biļetes (ap 9.99 eiro vienā virzienā) var noķert apm. 2 – 3 mēnešus iepriekš.

Sakarā ar Vācijas cenām (pircēja makam ļoti draudzīgajām), ieteicams nopirkt arī bagāžas pakalpojumu, vismaz atpakaļceļam.

Dortmundē no lidostas uz pilsētu var nokļūt dažādos veidos, tomēr visvienkāršākais ir izmantot Airport Express autobusu (Nr.21), tas brauc bez pieturām līdz Dortmundes centrālajai stacijai.

AirportExpress kursē ik stundu. Autobusa atiešanas laiki šeit: https://cdn2.scrivito.com/airportdtm/3dbbf5cb58f559e7/6b1735581196/Aushang-Sommer-Airport-Express-2016.pdf

Pietura gan izkāpšanai, gan atpakaļceļā iekāpšanai viena un tā pati, pie galvenās dzelzceļa stacijas “Königswall / zur City”, kreisajā pusē aiz taksometru stāvvietas. Autobusa brauciens ilgst aptuveni 22 minūtes.

Biļetes pārdod pats autobusa šoferis.

Cena 8,50 eiro vienā virzienā.

Izkāpjot gala pieturā, turpat pāri ielai, ir Dortmundes centrs.

Par ēšanu:

Vācijā jāizmanto iespēja apēst patiešām milzīgus kebabus. Cena no EUR 3,50, ēstuves pašā centrā ir ik uz soļa.

Brokastošanai vispiemērotākā vieta ir kafejnīca Malzers – liela krūze kafijas un svaigi cepta, kraukšķīga maizīte ar salātiem, salami un sieru kopā izmaksās vien EUR 2,50.

Pārtikas veikalos ALDI vai LIDL par zemām cenām var iepazīties ar dažnedažādu jogurtu, sieru, desu utt piedāvājumu. Arī alkohols ir ievērojami lētāks.

Dortmunde kā pilsēta neizceļas ar apbrīnojamu arhitektūru, tomēr lai atpūstos, iepirktos un, iespējams, apmeklētu kādu futbola maču, tā ir ļoti pat pievilcīga. Interesanti, ka Dortmundes simbols ir degunradzis – gluži tāpat, kā Ventspilī govis: dažādi izkrāsoti un apdrukāti degunradži ir izvietoti pa visu pilsētu.

Viena no bezmaksas izklaides iespējām ir apmeklēt Dortmund U-Tower. Uzbraucot ar liftu augšā, paveras skats uz pilsētas panorāmu. Skatu laukums ar stikla sienām, tiem, kas no augstuma baidās, pie malas labāk netuvoties.

Centrā ir vairākas gājēju iepirkšanās ielas, piemēram, Westenhellveg. Tur vienkopus ir lielākie tirdzniecības centri.

Svarīgi: svētdienās iepirkšanās nesanāks, faktiski visi veikali ir slēgti, ļaudis pavada laiku pastaigājoties un vērojot skatlogus.

Novembra beigās Dortmundē sākas tradicionālais, Vācijā lielākais, Ziemassvētku tirdziņš.

Visi laukumi ir pilni ar mazām tirgotavām, kopskaitā ap 300.  Cukurotas mandeles, desiņas, piparkūkas, karstvīns, lielākā egle un jautri, priecīgi cilvēki – tā ir īstā vieta, kur noķert Ziemassvētku sajūtas.

Tirdziņam ir jauka tradīcija – katru gadu tiek izgatavoti īpaši karstvīna kausiņi/krūzītes, ar apdruku vācu stilā un gadskaitli. Cena vien 2,50 eiro.

2016.gada Ziemassvētku tirdziņš 

notiks no novembra vidus līdz 30. decembrim.

Izsmeļoša informācija šeit:

http://www.germany-christmas-market.org.uk/dortmund_christmas_market.php

Dortmundi var izmantot arī kā tranzītpunktu, lai nokļūtu, piemēram, Amsterdamā.

Starppilsētu autobusi Dortmunde-Amsterdama  ar Meinfernbus un Flixbus izmaksā 7-13 EUR vienā virzienā.

Biļetes meklēt šeit:

https://www.flixbus.com/bus-routes/bus-dortmund-amsterdam

Autobusi kursē vairākas reizes dienā, laiks ceļā nepilnas 4 stundas vienā virzienā.

Aptuvenās izmaksas brīvdienām divām

personām:

Aviobiļetes, turp-atpakaļ apm. 40 eiro

Viena nododamā bagāža, vienā virzienā, 32kg 20 eiro

Autobusa biļetes, turp-atpakaļ 34 eiro

Naktsmājas, 3 naktis apm.100 eiro

Kopā nepilni 200 eiro.

 Auf wiedersehen !