Print pagePDF pageEmail page

Grīdas krāsošana var iedvesmot mājas interjera nopietnām pārmaiņām un kalpot kā iemesls tam, lai atbrīvotos no visa liekā un nevajadzīgā.

Tie, kuri ir īpašnieki vasaras vai lauku mājām, bieži sastopas ar dilemmu – ko darīt ar dēļu grīdu? Krāsot vai lakot? Krāsošana ir salīdzinoši vieglākais ceļš uz ātru un pievilcīgu rezultātu. Protams, ka krāsošanas darbi būtu jāveic laikā, kad telpas ir vieglāk izvēdināt, ārā ir silts un nav liels gaisa mitruma līmenis.

Krāsošana – ar ko sākt?

Krāsošana neprasa īpašas iemaņas vai prasmes. Krāsu izvēlas nodilumizturīgu, spīdīgu vai pusmatētu, pēc izvēles. Krāsu bundža kārtīgi jāsakrata un jāsamaisa. Otas nebūtu vēlams ņemt no pavisam lētā gala, tām sariņi darba gaitā mēdz atdalīties un tad ar pirkstiem tie jāķeksē ārā no uzklātās krāsas. Noteikti jānodrošinās arī ar krāsu noņēmēju, piemēram, acetonu, jo krāsošanas gaitā vienmēr neizbēgami kaut kas nosmērējas. Drēbes krāsošanai  izvēlēties tādas, kuras pēc tam nebūs žēl izsviest.

Telpu ieteicams pilnībā atbrīvot no mēbelēm un aizkariem, tā, lai nekas netraucētu krāsošanas darbiem. Kad tas izdarīts, grīdu iztīra – izsūc, izmazgā. Veco krāsu, iznomājot attiecīgas iekārtas, var noslīpēt, bet, ja platība nav liela, to var darīt arī ar rokām, ar smilšpapīru. Tad vēlreiz grīdu iztīra, lai nepaliktu lieki putekļi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jārēķinās ar to, ka krāsošanas pasākums ar krāsas nožūšanu aizņems vismaz 4 dienas, nevajadzētu sevi mānīt un jebkādus paklājus vai mēbeles ienest istabā ātrāk, rezultātā grīdas izskats var tikt sabojāts.

Krāsošanai izvēlas platas otas, sāk krāsot no telpas tālākā stūra, virzoties uz durvju pusi. Pēc diennakts pārbauda, vai krāsa ir nožuvusi un tad krāsošanas darbības atkārto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krāsu izvēle ir ļoti liela, savs īpašais šarms piemīt baltajai krāsai. Tas varētu šķist pretrunīgi – grīda un baltais, bet, piemēram, mums tik tuvajā skandināvu dizainā, tas ir pat ļoti ierasti. Telpai pieskaņotas rakstainas grīdsegas radīs īpašu mājīgumu, kas raksturīgs lauku mājām.

lapa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

apal