Print pagePDF pageEmail page

Ēdienkartes plānošana var būt interesanta nodarbe ģimenes locekļiem nedēļas nogalē: katram var izsniegt plānošanas lapu, lai aizpilda ar savām idejām.

Visai nedēļai saplānota ēdienkarte viennozīmīgi atvieglos dzīvi tam/tai, kuri pārsvarā gatavo mājās, kā arī veic visus pirkumus.

Šādi iespējams sekot tēriņiem pārtikai, ja pirkumus veic, piemēram, pāris reizes nedēļā, nevis uz veikalu ejot katru dienu un tāpēc bieži vien ievērojams daudzums pārtikas tiek izsviests ārā, jo netiek apēsts jau sagādātais, dodot priekšroku nesen iegādātajiem produktiem.

Arī tiem, kuri nolēmuši pasekot savam svaram, plānošanas lapa noderēs jau de facto – pierakstot visu, kas pa dienu ir apēsts un pēc tam jau izdarot secinājumus, kā ir bijis par daudz vai lieka.

Saskaņā ar dietologu un uztura speciālistu ieteikumiem jāatceras pirms katras maltītes izdzert glāzi ūdens.

Plānošanas lapu var izdrukāt šeit:

ĒDIENKARTE NEDĒĻAI

Kad aptuveni ir skaidrs, kāda būs nedēļas ēdienkarte, var sastādīt nepieciešamo produktu un sastāvdaļu sarakstu un tad jau doties uz veikalu.

Aktuāli virtuvi mājās iekārtot kā kafejnīcu un  ēdienkarti var novietot virtuvē pie sienas vai piestiprināt pie ledusskapja.